III Forum Kobiet za nami! Potężna porcja inspiracji

Date:

Share post:

Solidna porcja rzetelnej wiedzy podanej w przystępny sposób, sprzyjające rozwojowi panele dyskusyjne, fantastyczna, pełna wsparcia atmosfera – tak w wielkim skrócie można opisać wyjątkową, trzecią edycję Forum Kobiet, wydarzenia, które w tym roku przybrało zaskakującą formę!

Chyba nikt nie podważa dziś ogromnej roli kobiet w kreowaniu gospodarki. Bez względu na branżę oraz to, czy mówimy o jednoosobowej działalności gospodarczej, czy o przedsiębiorstwie zatrudniającym większą ilość pracowników, kobiece biznesy stanowią siłę, którą trudno pokonać. Aby tak było, należy jednak spełnić jeden warunek: panie powinny ze sobą współpracować, wzajemnie się motywować i kreatywnie wykorzystać swój potencjał – zgodnie z hasłem przewodnim kampanii „Nie hejtuję-motywuję”, wykreowanej przez Ilonę Adamską.

Autorka ogólnopolskiego projektu, prezes Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu od lat hołduje idei siostrzeństwa.

– Nie od dziś wiadomo, że funkcjonowanie w sferze biznesu nie opiera się wyłącznie na podnoszeniu wyników sprzedaży i podbijaniu rynku. Budowanie własnej marki, zdobycie uznania i ugruntowanej pozycji nie powinno odbyć się bez kilku nadrzędnych wartości. Jedną z nich jest idea siostrzeństwa, postawa promowana przez coraz szerszy krąg instytucji i organizacji, które tak jak Europejski Klub Kobiet Biznesu, zrzeszają przedsiębiorcze panie – przekonuje Ilona Adamska.

Argumentem potwierdzającym tę tezę jest wyjątkowe wydarzenie, które już po raz trzeci zostało zorganizowane z myślą o przedsiębiorczych osobach, które stawiają na rozwój, zyskanie coraz większej świadomości siebie i dlatego nie zamykają się na wiedzę. Mowa o III Forum Kobiet, które odbyło się dnia 25. kwietnia br. w Pałacu Staszica w Warszawie. Wydarzenie już na dobre wpisało się w mapę biznesowo- integracyjnych spotkań organizowanych w stolicy, o czym najlepiej świadczy fakt, że honorowy patronat roztoczył nad nim Rafał Trzaskowski, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawa.

Jak zawsze, Ilona Adamska zadbała o wysoki poziom merytoryczny spotkania. Już sam przegląd tytułów paneli dyskusyjnych i wykładów świadczy, że udało się zrealizować ten zamiar. Forum otworzył bowiem panel dyskusyjny pt. „Rola mediów w kreowaniu wizerunku kobiet”, w którym zaprezentowały swój punkt widzenia: Emilia Zakrzewska (politolog, medioznawca, doktor nauk społecznych na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW),  Karolina Wysota (dziennikarka związana z grupą http://money.pl oraz Wirtualną Polską), Patrycja Michońska – Dynek (dziennikarka radiowa i telewizyjna, Dyrektor zarządzająca Radia Plus Eurozet oraz Dyrektor programowa Radia Plus Warszawa).

Niezwykle cenną dla wielu pań była też prelekcja: „Między sukcesem a wątpliwościami. Jak pokonać syndrom oszusta?”, którą przygotowały: Agata Malec – Łupińska (mentorka, coach, ekspert z zakresu przywództwa, zarządzania zespołem, budowania efektywnych organizacji), Monika Jaszczura-Synowiec (trenerka i coach w Polish Airports Academy oraz Kierowniczka Działu Obsługi Pasażerów VIP i Executive Lounge w Polskie Porty Lotnicze S.A. Warszawa), Natalia Sołtowska (adwokatka, prowadząca własną kancelarię oraz Anna Krakowska (nauczyciel akademicki, certyfikowany trener mentalny, mówczyni inspiracyjna). Gościem specjalnym była Katarzyna Miller (psycholożka, psychoterapeutka, filozofka, autorka książek, felietonistka), która nakreśliła psychologiczne podłoże zjawiska niewiary we własne możliwości mimo posiadania realnych podstaw do osiągnięcia sukcesu. Po tym wystąpieniu, wszystkie panie poczuły siłę i przekonanie, że nic nie jest w stanie powstrzymać ich zamiarów!

Każda z uczestniczek w III Forum Kobiet podkreślała również, jak wiele wyniosła z kolejnej prelekcji, której przyświecało hasło: „Szefowa życia i liderka w biznesie”. Swoimi doświadczeniami podzieliły się: Alina Roszczyńska (specjalistka ds. ubezpieczeń, certyfikowana mówczyni, trenerka i coach), Ewa Suchocka (trenerka mentalna i trenerka mentalna w biznesie, prezeska firmy rynku inwestycji w nieruchomości), Sylwia Monostori (dziennikarka, coach, falicytatorka, trenerka) oraz Anita Mikołajczyk (pedagog, psychoterapeutka, biegły sądowy).

Niezwykle bliska idei siostrzeństwa oraz budowania dobrych praktyk w działaniach zawodowych była też kolejna prelekcja: „Sztuka zdrowej rywalizacji, czyli o konkurencji w biznesie”. Swoje historie opowiedziały doświadczone bizneswoman: Katarzyna Pietrzyk-Bilewicz (psycholog biznesu, właścicielka firmy Higiena Serwis), Monika Blezień-Ruszaj (właścicielka firmy Beauty Eko, doradca ds. Ekotrendów), Aleksandra Strobel-Pytel (lekarka, właścicielka Instytutu Medycyny Estetycznej Perfect Harmony), Patrycja Maślankiewicz (psychoterapeutka, doktor biznesu, praktyk zarządzania, psychoterapeutka kadry zarządzającej), Dorota Zakrzewska (Prezes Zarządu i Dyrektor Działu Księgowego w certyfikowanym biurze księgowym Family Company DR Zakrzewscy Sp. Z o.o., jedna z założycielek Krajowej Izby Biur Rachunkowych). Panie ujawniły swoje strategie, które pomagają przeciwstawić się niezdrowej konkurencji i niszczycielskiej sile, którą jest hejt.

Dawkę rzetelnie opracowanej wiedzy pozwalającej maksymalnie wykorzystać potencjał swojej branży przedstawiły uczestniczkom III Forum Kobiet w kolejnym panelu pod hasłem: „Sztuczna inteligencja w biznesie. Wyzwania, szanse, zagrożenia”: Beata Karczewska MBA (audytor, szkoleniowiec, trenerka członkini zespołu Działu Ochrony Danych Osobowych i Biura Nadzoru nad Bezpieczeństwem Infrastruktury i Informacji ORLEN SA.), dr Inez Okulska (Kierowniczka Zakładu Inżynierii Lingwistycznej i Analizy Tekstu w Państwowym Instytucie Badawczym NASK, naukowczyni i ekspertka AI z doświadczeniem w inżynierii i humanistyce, autorka algorytmów, zbiorów danych oraz licznych publikacji naukowych), Natalia Olszewska-Rokicka (współzałożycielka, prezeska zarządu firmy DNR Group, członkini zarządu Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych), Ilona Bałdyga (radczyni prawna, prowadząca własną kancelarię zajmującą się obsługą prawną biznesu), Ola Gościniak (pomysłodawczyni marki Jestem Interaktywna, ekspertka WordPress, redaktor naczelna portalu Girlbosskie, mentorka biznesów online).

Niezwykle cennym wystąpieniem była też prelekcja Marzeny Tajsner pt. „Nieuczciwa konkurencja w biznesie”. To zagadnienie, które może dotknąć każdą z nas, bez względu na branżę w jakiej działamy. Kluczowym aspektem pomagającym zneutralizować to zjawisko jest odpowiednio wczesne rozpoznanie i realne wsparcie, które możemy otrzymać od innych przedsiębiorczyń.

Serca uczestniczek Forum skradła także podróżniczka i autorka ponad 100 książek Beata Pawlikowska, która mówiła o tym, jak uwierzyć w siebie i budować poczucie własnej wartości.

Warto w tym miejscu jednak podkreślić, że tegoroczna edycja Forum celowo była przemyślana jako impreza dla węższego niż wcześniej grona:

– Od kilku już lat unikam organizowania wielkich, masowych wydarzeń, zamiast tego preferując kameralne spotkania z udziałem maksymalnie 70-80 osób. Taka formuła umożliwia bliższe interakcje oraz daje uczestnikom możliwość poznania większej liczby osób. Wynika z tego szereg korzyści, w tym intensywniejsza wymiana poglądów, bardziej osobiste relacje między uczestnikami oraz lepsza koncentracja na merytorycznej wartości dyskusji, co ostatecznie przyczynia się do bardziej satysfakcjonującego i owocnego przeżycia naszego wydarzenia – dodaje Ilona Adamska.

O trafności tego pomysłu najlepiej świadczą komentarze zachwyconych uczestniczek wydarzenia. Trudno oczywiście zacytować je wszystkie, wystarczy jednak kilka wypowiedzi, by oddać atmosferę spotkania:

„Dużo wspaniałej energii, inspiracji i możliwości poznania pięknych i wyjątkowych kobiet” (Małgorzata Koniuszy, MBA).

„Forum było naprawdę imponujące. Ogrom wiedzy, wnikliwe pytania, świetne tematy. Klasa sama w sobie. Elegancja, prestiż i spokój. Porządek i świetna organizacja. Wszystko trafione w punkt!” (Katarzyna Pietrzyk-Bilewicz, Higiena Serwis).

„Forum Kobiet to nieporównywalne z niczym innym wydarzenie dające siłę, motywację  do działania oraz wiarę w ideę siostrzeństwa i wsparcia. Do zobaczenia jak najszybciej!” (Ewa Trzcińska, Prezes Polskiej Izby Biznesowej we Włoszech, dziennikarka, ekspert biznesowy i tłumaczka).

„To było bardzo wartościowe, merytoryczne spotkanie, którego bonusem była niesamowita atmosfera. Jestem zbudowana tym, że kobiety zaczęły realnie się wspierać, być dla siebie oparciem, doceniać inne panie” (Agata Malec-Łupińska, mentorka, coach, ekspert z zakresu przywództwa).

Podczas III FORUM KOBIET wręczono statuetki INSPIRATORKA ROKU 2024. Nagrody odebrały:

1. Agata Malec-Łupińska

2. Monika Jaszczura-Synowiec

3. Katarzyna Worwa

4. Katarzyna Miller

5. Natalia Sołtwoska

6. Anna Krakowska

7. Alina Roszczyńska

8. Anita Mikołajczyk

9. Ewa Suchocka

10. Sylwia Monostori

11. Ewa Trzcińska

12. Beata Karczewska

13. Inez Okulska

14. Natalia Olszewska-Rokicka

15. Ola Gościniak

16. Ilona Bałdyga

17. Katarzyna Pietrzyk-Bilewicz

18. Monika Blezień-Ruszaj

19. Patrycja Maślankiewicz

20. Aleksandra Strobel-Pytel

21. Emilia Zakrzewska

22. Karolina Olejak

23. Karolina Wysota

24. Patrycja Michońska-Dynek

25. Dorota Zakrzewska

26. Beata Pawlikowska

27. Marzena Tajsner

28. Anna Matuszewska

29. Anna Hamela Majewska

Wspaniałym zwieńczeniem III Forum Kobiet był występ fenomenalnej artystki Anny Hameli, która podczas Forum zaprezentowała również swoją najnowszą kolekcję ubrań inspirowaną jej obrazami.

Trzecia edycja konferencji zorganizowanej przez Europejski Klub Kobiet Biznes (z której każda uczestniczka wyszła bogatsza o nową wiedzę, samoświadomość i cenne kontakty z innymi paniami) zakończona została ogromnym sukcesem.

Partnerami wydarzenia byli: Alina Roszczyńska Growth LD Ubezpieczenia i Finanse, Art Face Katarzyna Worwa, Higiena Serwis, White Fabrica, Mart’s Bags – Torby bawełniane z nadrukiem, Natalia Sołtowska, Biuro Księgowe Family Company Sp. z o o Dorota Zakrzewska, Faktoria nieruchomości i podatki, Perfect Harmony Instytut Medycyny Estetycznej lek. Aleksandra Strobel-Pytel, Tajsner. Twoi Prawnicy, DNR Group, Kancelaria Radcy Prawnego Ilona Bałdyga, Prosalon, BeautyEko Monika Blezień – Ruszaj – doradca BDO, Patrycja Maślankiewicz, Anna Krakowska, Anita Mikołajczyk Rozwiń Skrzydła.

Patroni medialni: WYSPA TV, Kobiecy Białystok, Warto Znać, PolecanyBiznes.pl, Kobiety przy kawie. Unia Polskich Przedsiębiorców, planetakobiet.com.pl, Imperium Kobiet, Law Business Quality, CAPI- Camera d’Affari Polacca in Italia, Polacy we Wloszech, Adamska Media, naszbiznes24.pl, KulturaMody.pl, GIRLBOSSKIE, Business Magazine.

*** Podczas Forum Kobiet odbyła się zbiórka pieniędzy na rzecz ofiar pożaru domu w Słupsku, w którym mieszkały cztery pokolenia cudownych kobiet.

Krystyna, Natalia z 5-letnią córeczką Inką oraz 90-letnia pani Lena straciły cały swój dobytek. Miejsce rodzinne, pełne wspomnień i ciepła, zostało strawione przez ogień, pozostawiając je bez dachu nad głową. Pożar, który zaczął się w pracowni poligraficznej, zabrał ich jedyne źródło dochodu.

Jeśli chcesz pomóc poszkodowanej rodzinie, możesz dołączyć się do zbiórki: https://zrzutka.pl/f9jwvm. 

Tekst: Joanna Bielas

fot. Piotr Wroniewicz / Rafał Gronecki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

bannery-www-336x280_2

Related articles

5 trendów w CX na 2024 rok

Customer experience coraz śmielej wkracza do świadomości przedsiębiorców. W 2023 roku aż 65% firm postawiło sobie za cel...

Dorota Zakrzewska: Jeśli my same w siebie nie uwierzymy, to kompletnie nikt w nas nie uwierzy

Zdarza się, że wpadamy w rutynę, przestajemy wierzyć, że uda nam się spełnić swoje marzenia, tracimy chęć do...

Jak w pełni wykorzystać moc antyoksydantów?

W dzisiejszym świecie, pełnym wyzwań i dynamicznego tempa życia, dbanie o zdrowie staje się priorytetem. Antyoksydanty to cisi...

Pokolenie Z wielokrotnie zmieni nie tylko pracę, ale i branżę

W życiu będę kelnerką, specjalistką ds. marketingu i hotelarką… Jak wskazują dane z najnowszego badania Pracuj.pl, 58% przedstawicieli...