Fundacja “W zgodzie ze sobą” i Instytut Badawczy Maison & Partners zaprezentują unikalne badania na temat hejtu

Date:

Share post:

15 października 2024 roku w warszawskim Teatrze Scena RELAX odbędzie się premiera raportu poświęconego zjawisku hejtu, opracowanego przez Fundację “W zgodzie ze sobą” we współpracy z renomowanym Instytutem Badawczym Maison & Partners. Te przełomowe badania, których roboczy tytuł brzmi „Hejt w ujęciu płciowym. Analiza różnic w hejcie mężczyzn i kobiet oraz wpływ na relacje i wsparcie wśród kobiet”, stanowią pierwszy tak kompleksowy projekt w Polsce, który analizuje zjawisko hejtu przez pryzmat płci.

Unikalność badań i szeroki kontekst etyczny

Raport, który zostanie zaprezentowany w październiku, rzuca nowe światło na specyfikę hejtu w różnych grupach społecznych. Zespół badaczy skupił się na analizie, jak hejtują kobiety, jak hejtują mężczyźni oraz jakie tematy dominują w hejcie skierowanym do obu płci. Kluczowym aspektem tych badań jest także spojrzenie na etykę oraz wartości, które leżą u podstaw zjawiska hejtu, co pozwala na głębsze zrozumienie problemu i jego wpływu na relacje międzyludzkie.

Porównanie płci pod kątem hejtu pozwoli także odpowiedzieć na pytanie, czy wśród kobiet rzeczywiście istnieje zjawisko wzajemnego wsparcia, czy może rywalizacji.

– To nieoceniona wiedza, zarówno dla świata biznesu, jak i dla szerokiej opinii publicznej, ponieważ dotyka problemów codziennych relacji, które mają realny wpływ na nasze życie prywatne i zawodowe. – mówi Ilona Adamska, prezes Fundacji i pomysłodawczyni badań.

Eksperci, gwiazdy i partnerzy kampanii

Medialna premiera raportu zgromadzi liczne grono specjalistów, dziennikarzy, ludzi biznesu oraz gwiazd – ambasadorów kampanii “Nie hejtuję – motywuję”. Wśród potwierdzonych gości znajdują się m.in. Jacek Santorski, Katarzyna Pakosińska, Anna Korcz, Joanna Racewicz, Mariola Bojarska-Ferenc, LUNA oraz Katarzyna Gaweł z Forbes Women. To wydarzenie będzie doskonałą okazją do wymiany myśli, pogłębienia wiedzy na temat hejtu i znalezienia sposobów na jego zwalczanie.

Partnerami badań, wspierającymi kampanię, zostali już znanylekarz.pl, Higiena Serwis, Asanka, Akademia Trenerów Mentalnych, Brokeria Company Biuro Rachunkowe oraz KTI Filtry. Dzięki ich zaangażowaniu możliwe jest przeprowadzenie badań na tak szeroką skalę oraz organizacja tego wyjątkowego wydarzenia. Jednocześnie fundacja wciąż zaprasza kolejne firmy, instytucje i organizacje do dołączenia do tego społecznie odpowiedzialnego projektu. Partnerzy będą mieli możliwość współuczestniczenia w szerokich działaniach PR-owych i reklamowych, które przygotowano specjalnie dla nich.

Rozwój kampanii “Nie hejtuję – motywuję”

Kampania “Nie hejtuję – motywuję”, której pomysłodawczynią jest Ilona Adamska – filozof, etyk i przedsiębiorczyni, rozpoczęła swoją działalność w 2021 roku i dynamicznie się rozwija. Początkowo koncentrując się na edukacji dzieci i młodzieży w zakresie radzenia sobie z hejtem w szkołach, kampania szybko zdobyła uznanie, organizując warsztaty motywacyjne i spotkania z psychologami oraz coachami. Do tej pory wzięło w nich udział niemal 9 400 uczniów z 72 szkół, co świadczy o ogromnym zapotrzebowaniu na ten rodzaj wsparcia.

W 2024 roku kampania przeniknęła do świata biznesu, gdzie organizowane są spotkania na temat hejtu i mobbingu w miejscu pracy.

Ilona Adamska – pomysłodawczyni kampanii społecznej Nie hejtuję-motywuję, fot. Lidia Skuza

– Problem agresji słownej i psychicznej dotyczy nie tylko młodych ludzi, ale także dojrzałych profesjonalistów, którzy często muszą zmagać się z różnorodnymi przejawami hejtu w środowisku zawodowym. Dzięki staraniom Fundacji, świadomość tych zagadnień zaczyna rosnąć, a coraz więcej firm i instytucji angażuje się w działania na rzecz budowania zdrowego i motywującego środowiska pracy. – mówi Ilona Adamska, pomysłodawczyni kampanii „Nie hejtuję-motywuję”.

Ambasadorami akcji zostało już 19 znanych osobistości, m.in.: Teresa Rosati, Weronika Rosati, Beata Sadowska, Jasiek Mela, Daria Widawska, Katarzyna Miller, Anna Korcz, Blue Cafe, Piotr Kupicha, Krystian Wieczorek oraz Tomasz Ciachorowski. Ich zaangażowanie w działania na rzecz walki z hejtem to sygnał, że problem ten dotyczy wszystkich – niezależnie od statusu społecznego, wieku czy płci.

Patronat honorowy nad kampanią objęło Ministerstwo Sprawiedliwości i Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Weź udział w kampanii i dołącz do grona partnerów

Jeśli chcesz wesprzeć kampanię oraz przyłączyć się do działań Fundacji jako partner, napisz na info@adamskamedia.pl. To wyjątkowa okazja, aby stać się częścią pozytywnej zmiany w społeczeństwie i wspólnie walczyć z hejtem oraz mobbingiem, budując kulturę wzajemnego szacunku i wsparcia.

Premiera raportu zapowiada się jako kluczowe wydarzenie, które nie tylko zainspiruje do refleksji, ale również dostarczy narzędzi do skutecznej walki z hejtem i agresją słowną w różnych sferach życia. Nie przegap szansy na udział w tej niezwykle istotnej inicjatywie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

bannery-www-336x280_2

Related articles

Wycenianie swoich usług. Klucz do sukcesu i samoszacunku w biznesie

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób prowadzi własną działalność, oferując swoje usługi na różnorodnych rynkach. Jednak mimo rosnącej...

Rewolucja w HR w Rzeszowie – zarezerwuj miejsce na People Culture TechFest 2024!

Wyobraźcie sobie wydarzenie, które łączy najnowsze innowacje w HR z przełomowymi technologiami – miejsce, gdzie wizjonerzy i eksperci...

Jedna nazwa, dwie firmy. Prawo i praktyka

W dzisiejszym dynamicznym świecie biznesu, coraz częściej spotykamy się z sytuacjami, w których jedna nazwa kojarzy się z...

Maria Anna Furman: Misja szerzenia dobrych wartości i promowanie współpracy międzykulturowej to dla nas podstawa

Wyspa TV, nowatorska stacja telewizyjna w Wielkiej Brytanii, powstała z potrzeby dzielenia się wartościowymi treściami, które niosą pozytywny...