Dorota Zakrzewska: Jeśli my same w siebie nie uwierzymy, to kompletnie nikt w nas nie uwierzy

Date:

Share post:

Zdarza się, że wpadamy w rutynę, przestajemy wierzyć, że uda nam się spełnić swoje marzenia, tracimy chęć do dalszego rozwoju. Co wtedy? Zamiast łatwo się poddawać, lepiej szukać wsparcia, poznając historie osób, które natchną nas optymizmem. Jedną z nich przedstawia Dorota Zakrzewska, Prezes Zarządu w Certyfikowanym Biurze Księgowym Family Company D.R. Zakrzewscy sp. z o.o. mieszczącym się w podwarszawskim Nadarzynie.

„Jeśli my same w siebie nie uwierzymy, to kompletnie nikt w nas nie uwierzy” – te słowa Doroty Zakrzewskiej, są doskonałym mottem dla każdej kobiety, która pragnie osiągnąć sukces.

Dorota Zakrzewska, prowadząc biuro księgowe od 27 lat, doskonale wie, że aby sprostać wymaganiom rynku, trzeba być na bieżąco z najnowszymi przepisami i trendami. Regularne uczestnictwo w kursach, samodzielne studiowanie przepisów podatkowych oraz aktywne uczestnictwo w konferencjach stały się nieodłącznym elementem jej życia zawodowego.

– Od samego początku mojej kariery wiedziałam, że skuteczny księgowy to ten, który nie spoczywa na laurach. Dlatego regularnie brałam udział w różnorodnych kursach i szkoleniach, które pozwalają nie tylko odświeżyć i pogłębić wiedzę, ale również nauczyć się nowych narzędzi i technik usprawniających pracę. Zakres tematyczny szkoleń jest bardzo szeroki; od aktualizacji dotyczących przepisów podatkowych, przez nowe oprogramowanie księgowe, po umiejętności miękkie, takie jak zarządzanie czasem i komunikacja z klientem – mówi Prezes Zarządu w Certyfikowanym Biurze Księgowym Family Company D.R. Zakrzewscy sp. z o.o.

Dorota Zakrzewska podkreśla, że w kwestiach samorozwoju nie ogranicza się tylko do formalnych szkoleń. Codziennie poświęca czas na samodzielne studiowanie przepisów podatkowych i literatury branżowej. Prowadzenie bloga na temat księgowości – www.ksiegowesos.pl – stało się dla niej sposobem na dzielenie się wiedzą oraz formą samodyscypliny. Regularne publikacje motywują ją do systematycznego pogłębiania wiedzy. Każdy wpis to okazja do zaktualizowania informacji i przemyśleń na temat najnowszych zmian w przepisach.

Warto podkreślić, że Dorota Zakrzewska jest współzałożycielką Krajowej Izby Biur Rachunkowych (KIBR) – organizacji, której nadrzędnym celem jest podniesienie renomy zawodu księgowej i księgowego. W krótkim czasie KIBR stał się ważnym ciałem doradczym, z którym liczą się takie instytucje jak choćby Ministerstwo Finansów. Ta pozycja zobowiązuje do utrzymania przez nią wysokiego poziomu wiedzy i kompetencji.

Uczestnictwo w konferencjach branżowych to kolejny istotny element jej rozwoju. Są one nieocenionym źródłem wiedzy, inspiracji i okazją do nawiązywania kontaktów z innymi profesjonalistami. Dzięki nim można na bieżąco śledzić najnowsze trendy i zmiany w przepisach, a także wymieniać doświadczenia z innymi specjalistami. Spotkania o takiej formule pozwalają na zrozumienie szerokiego kontekstu, w jakim funkcjonuje branża księgowa oraz na poznanie najlepszych praktyk stosowanych przez innych.

Dorota Zakrzewska

– Oczywiście, nie zawsze jest łatwo. Czasami brakuje mi energii, a ogrom obowiązków zawodowych sprawia, że ciężko znaleźć czas na naukę. Jednak głęboko wierzę w to, że rozwój na każdym polu – zarówno zawodowym, jak i osobistym – jest kluczem do sukcesu – mówi Dorota Zakrzewska. – Starając się dbać o równowagę między pracą a życiem osobistym, regularnie ćwiczę, realizuję swoje hobby i spędzam czas z rodziną. Pozwala mi to zachować zdrowie i dobre samopoczucie, co bezpośrednio przekłada się na efektywność zawodową.

Dorota Zakrzewska, która jest również członkinią Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu, podkreśla, że rozwój i poszerzanie własnych kompetencji to inwestycja w siebie oraz w jakość świadczonych usług. Klienci biura księgowego oczekują bowiem profesjonalizmu i aktualnej wiedzy, a tylko dzięki ciągłemu poszerzaniu swoich umiejętności, można w stanie sprostać ich oczekiwaniom:

Inspirujący jest fakt, że choć Prezes Zarządu w Certyfikowanym Biurze Księgowym Family Company D.R. Zakrzewscy sp. z o.o. jest ekspertem w swojej dziedzinie, ma w sobie otwartość na różne branże i specyfikę funkcjonowania w ich ramach. Dzięki temu potrafi skutecznie wesprzeć kobiety, które szukają dodatkowej motywacji w słabszych dniach podczas chwilowego kryzysu w dążeniu do realizacji wyznaczonych celów:

– Dziewczyny, kobiety, wierzcie w siebie, bez względu na to, w jakiej branży działacie. Dbajcie o swój rozwój, nie stójcie w miejscu. Miejcie w sobie siłę, by realizować swoje plany. Każdego dnia powtarzajcie sobie, że jesteście tego warte. Dążcie do celu, nawet małymi kroczkami – przekonuje Dorota Zakrzewska.

Rozwój i poszerzanie swoich kompetencji są niezwykle ważne dla każdej osoby. Dobrze, gdy towarzyszy im autentyczne zaangażowanie i pasja. Jeśli jednak gdzieś po drodze dopada nas zwątpienie i spadek energii, warto sięgnąć po cenne wskazówki osób, które mimo różnych życiowych zakrętów, nie chcą spocząć na laurach. Dzięki nim osiągnięcie wymarzonego celu staje się możliwe. Inwestowanie w siebie to nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim szansa na bycie lepszym specjalistą, gotowym sprostać wszelkim wyzwaniom, jakie niesie ze sobą praca w każdej branży. Dlatego nie można poddawać się, zamykać na nowe możliwości. Wszak starożytni Rzymianie mawiali: „Nulla dies sine linea”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza: „Każdy dzień to kolejna zapisana linijka, cenna lekcja”.

Coraz częściej zdarza nam się o tym zapominać. Współcześnie bowiem żyjemy w wielkim pędzie i stresie, przez co umyka nam fakt, że każdy z nas ma prawo do rozwoju, poszerzania własnych horyzontów, spełniania marzeń. Niekiedy jest to trudne do zrealizowania, zwłaszcza gdy otaczają nas ludzie, którym wcale nie zależy na tym, abyśmy rozwijali skrzydła. Wówczas zdarzyć się może, że nawet osoby zmotywowane do działania, mające opracowany precyzyjny plan i solidne postanowienia, tracą zapał i wiarę w swoje możliwości. Warto wtedy sięgnąć po cenne wskazówki osób, które mimo różnych życiowych zakrętów, nie chcą spocząć na laurach. Dzięki nim osiągnięcie wymarzonego celu staje się możliwe!

Gdy mowa o rozwoju, bardzo ważne jest to, by doceniać się za każdy, nawet najmniejszy krok. W drodze do sukcesu istotne jest, by pozwolić sobie na błędy, potknięcia– jeśli naszym celem jest zdobycie certyfikatu z języka obcego, a zdarzyło nam się opuścić kilka zajęć, przez kilka dni z rzędu nie zajrzałyśmy do książek czy aplikacji do nauki języka, miejmy świadomość, że tych kilka gorszych dni nie przekreśla całego dotychczas włożonego wysiłku. Warto zamiast tego doceniać swój trud, chwalić siebie (choćby po cichu, stojąc przed lustrem) za pracę nad sobą. Ponadto, Dorota Zakrzewska podkreśla, że powyższe reguły warto stosować nie tylko w obrębie sfery zawodowej, lecz również w kwestii rozwoju obejmującego też nasze pasje, zainteresowania, cele, które mogą nas uskrzydlać i dodać barw do naszego życia:

– Bez względu na to, w jakiej branży działamy, nie wolno popadać w rutynę, trzeba być otwartym na nowe rzeczy, szukać form dokształcania się i poszerzania swoich horyzontów. Nie zawsze może tu chodzić o rozwój merytoryczny – kompetencje miękkie są równie ważne. Numer pesel jest tu nieistotny – nigdy bowiem nie jest ani za wcześnie, ani za późno na rozwijanie się – mówi Dorota Zakrzewska. – Pamiętajmy o jednym: Jeśli my sami w siebie nie uwierzymy, to kompletnie nikt w nas nie uwierzy. Trzeba spełniać życzenia, walczyć o siebie i trzymać się tej myśli. Jedyne, co musimy zrobić, to poukładać sobie w naszej głowie, w sercu, że możemy osiągnąć ten cel. Wtedy wystarczy już tylko „odpalić wrotki” i jechać do przodu!

Joanna Bielas

NASZA REKOMENDACJA: Certyfikowane Biuro Księgowe Family Company D.R. Zakrzewscy sp. z o.o. biuro: 05-830 Nadarzyn ul. Graniczna 2 lokal 9 https://polecanaksiegowa.pl/

fot. Freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

bannery-www-336x280_2

Related articles

Monika Konior: Smart shopping, czyli mądre zakupy, to dla nas bardzo ważny aspekt

- Inspiracją do założenia marki Feba była potrzeba tworzenia wyjątkowych, dopasowanych i estetycznych strojów kąpielowych dla kobiet w...

Kampania „Nie hejtuję – motywuję” nie zwalnia tempa!

Wraz z końcem roku szkolnego przeminęła kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii „Nie hejtuję – motywuję”, której celem jest wzmocnienie...

Dlaczego polskie media pomijają głos kobiet?

Pomimo, że połowa ludności w Polsce to kobiety, a wśród trzydziestolatków wyższe wykształcenie ma 32% mężczyzn i aż...

Płeć to sprawa drugorzędna. Liczy się skuteczne zarządzanie

- W świecie biznesu, nie ma miejsca dla samotnych samurajów w firmach. Trzeba współdziałać, pytać o zdanie innych,...